Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Paeris Kiran

Mimochodem...

Hlavní problém Evropy je NADBYTEK lidských zdrojů a naprosto žádné ekonomicky použitelné uplatnění.

Kolik je průměrnánezaměsnanost, 12 procent? Místy je to 10, místy je to 20...narodilo se příliš lidí a nikdo neví co s nimi... jakákoli práce kterou by ti lidi dostali by měla vyšší provozní náklady než by byl jakýkoli přínos těch lidí...

Pokud někoho pošlete kopat výkopy potřebujete paliva aby dojel do práce, potřebujete víc jídla, na to potřebujete opět paliva a energie... jenomže to že kope výkopy není prakticky směnitelné za to aby nám Rusové prodali ropu kterou taková činnost spotřebuje.

Pomocí finančního systému to jde krátkodobě zamaskovat emisí peněz, ale tu nejde dělat věčně.

Netvrdím že zaměsnat ty lidi není možné, hlavní otázka je ovšem kde na to vzít prostředky a neprodat se do otroctví na 100 let dopředu. Zvyšování daní se hrubě neosvědčilo... většina těch kterých se to týká zvedá kotvy a hurá do Číny kde stát tolik neotravuje a nestěžuje jim činnost.

0/0
22.4.2012 10:16

Roman37c

Já v tvym věku lítal za holkama.

Zkus to taky. Je to velmi osvěžující..... Celá vláda, parlament, opozice i odboráři mi byli u pr..... No a taky jsem chodil do školy, něco se naučil, začal podnikat, aby mi bylo dobře. Dneska když to tady padne, budu moct jít kam se mi zachce. Jestli ale raději toužíš být flustrovaný a znechucený, je to jen tvoje volba a tvůj problém:-)

0/0
22.4.2012 7:24

bohemi

Re: Já v tvym věku lítal za holkama.

Dobré ráno,

holky už mě frustrujou taky, ale to je jiné téma :) Bohužel nejsem tak mladý, jak vypadám. Snažím se o věcech a když mě něco napadne (a je toho dost) napíšu to. Politika je jednou z oblastí života, kterou jsem znechucený, jinak je důležité snažit se, každý po svém, žít.

0/0
22.4.2012 8:56

Roman37c

Re: Já v tvym věku lítal za holkama.

No nazdar. Komu není rady..... Ještě jsem se nesetkal s chlapem kterého by flustrovaly holky.

0/0
22.4.2012 9:20

Paeris Kiran

Re: Já v tvym věku lítal za holkama.

Mě frustrujou teda dokonale... pořád otravují s nějakými vztahy a vyžadují pozornost a na to nemam nervy.

0/0
22.4.2012 10:02

SID09

Re: Já v tvym věku lítal za holkama.

A proč hned myslet na nejhorší ? Vždyť se dá s některými i rozumně domluvit. ;-D!!

0/0
22.4.2012 12:10

jarinka

Není pravdou,

že revoluce v historii nic nezměnily k lepšímu. Prostudujte si historii. Máme dost příkladů, kdy vrchnost musela udělat ústupky, přijmout nějaké jiné zákony, právě na základě masového odporu. Když bude revoltovat malá skupinka, zavřou ji, když bude revoltovat už celý dav, ustoupí.

0/0
22.4.2012 6:42

bohemi

Re: Není pravdou,

Dobrá ráno,

máte samozřejmě pravdu, skutečný - spontánní - odpor davu se může vyplatit a vést ke změně. V tomto případě to ale nebyla "revoluce" a spontánní demostrace, ale použití davu jakožto kulisy a prostředku nátlaku.

0/0
22.4.2012 8:31

Paeris Kiran

Re: Není pravdou,

Jo jo... masová podpora Mnichovké dohody proti které revoltovala malá a totálně ignorovaná skupinka měla skvělé výsledky.

Zatím co se dívám do historie tak dlouhodobě nejlepší řešení byla ta které naprostá většina lidí odmítla.

0/0
22.4.2012 10:04

franouš

Jste moc mladý a málo se díváte kolem sebe !!

Stačilo 10 posledních let a výrazně poklesla v tomto státe bezpečnost, sociální jistoty a služby, morálka, úroveň školství, rozpadla se obecná morálka a slušnost! A za to nemůžou odboráři, ani pan Krása s jeho vozíčkáři, ba ani ti učitelé, doktoři, policajti či hasiči. Od začátku do konce u toho byli zejména zástupci ODS a velký guru na Hradě!

+2/0
22.4.2012 6:13

bohemi

Re: Jste moc mladý a málo se díváte kolem sebe !!

Dobré ráno,

nejsem až tak mladý a na dívání se kolem mám školu. Máte pravdu - učitelé, doktoři, policajti, hasiči a už vůbec ne postižení za nic nemohou! Ti nejvyšší lidé, co je vedou však ano! Nechci odsoudit jednotlivou stranu, protože si podle mého (až snad na pár jednotlivců) zaslouží odsouzení hromadné. Jen se křičelo jinak.

Napadl mě malý příklad - při vládě čssd byl hlavní "autoritou" odborů pan Falbr. Ten dnes sedí na velmi výnosném korýtku v EP právě za čssd... Rozumíte, co tím chci říct?

0/0
22.4.2012 8:36

sorki

jen bych byl rád, abyste ještě více použil mozek

vůbec nechci a ani nemůžu obhajovat naše volené zastupitele, a to na VŠECH úrovních a VŠECH politických i nepolitických stran. Jen je svatá pravda, že mezi nimi je stejný počet (procentuálně) lumpů, jako v celé populaci a (myslím si) dokonce statisticky významně méně, než v dnešním davu na Václaváku. Ale představte si: VY, naprosto čistý, budete občany zvolen a začnete poctivě vykonávat svoji funkci. Začnete být někomu nepohodlný, proto navedou/podplatí člověka/kamaráda, který v hospodě nahraje vaše hloupé/chvástavé (předpoklad!!) řeči. Odevzdá to profesionálním "novinářům", kteří ty bláboly sestříhají a okomentují ještě většími bláboly. Podotýkám, podobnost je čistě náhodná. Prosím, zkuste si to jen představit a napište, JAK byste se bránil, takovému útoku médii??

+1/0
22.4.2012 1:32

bohemi

Re: jen bych byl rád, abyste ještě více použil mozek

Dobré ráno, děkuji za příspěvek,

Já bych zvolen nikdy nebyl. 1) proto, že se opravdu považuji za "čistého" a nemám prostředky na to abych si různými formami nakoupil hlasy voličů 2) protože mě přání politické kariéry už dávno přešlo.

Ale když jsme u Vaší představy. Myslím, že je jasné, o kom mluvíte. Daná kauza je sice velmi nepřehledná a jen přímí účastníci ví, jak to doopravdy bylo. Nicméně to nebyla první kauza spojená s tímto pánem a stranou a jestli je na každém z těch "šprochů" aspoň desetina pravdy, musí tento pán i s celou svou stranou (i se všemi platformami, křídly, odpadlíky atd.) zmizet z politické mapy (už proto, že jsem od začátku litoval, že se tam objevila).

Na Vaši otázku Vám neodpovím. Nedokážu si představit, že bych se, s jakoukoli hladinkou v krvi, chvástal. Že bych "půjčoval" tak obrovské peníze bez žádného papíru. Jednu výjimku, kterou v politice považuji za morální, znám. Stejně už v její morální bezúhonnost onoho politika nevěřím natolik, abych ho tu jmenoval.

0/0
22.4.2012 8:48

sorki

Re: jen bych byl rád, abyste ještě více použil mozek

..bohužel, vůbec jste nepochopil..vůbec jsem nechtěl připomínat konkrétní kauzy, protože o nich nic nevím/e. Opravdu jsem jen uvedl příklad, kdy se ze dne na den pan čistý změní v (mediálního) lotra. A proti médiím nemá šanci se bránit, protože dav je pobouřen - žádá krev! V lepším případě končí - v horším se "investigativní" novináři ještě vrhnout na jeho telefonní seznam a zlikvidují další lidi, kterým poslal byť jednu SMS.. a pak počítač..Zdá se vám to příliš orwellovské? Bohužel není. - To není jenom o mediokracii, ale hlavně výzva lidem, kteří jsou schopni hodnotit mozkem a ne jenom emocemi, aby ho použili a neřvali/nelynčovali hned s DAVEM.

0/0
22.4.2012 10:19

pavsson

Virtuální realita

Jsi mladý, neměl bys tolik podléhat virtuální realitě. Když vstaneš od počítače a od televize a jdeš ven, vidíš snad spálenou rozkradenou zemi? Zakopáváš o špinavé hladové žebráky? Věř tomu co vidíš a ne tomu, čím tě zásobují média. Problémů je v této zemi celá řada, ale to, čím tě krmí, je buď předžvýkaná strava, nebo ohlodaná kost.

+2/0
22.4.2012 0:50

SocPredator

Re: Virtuální realita

On se ten dluh opravdu těžko představuje. Věřím tomu, že kdybychom vyrovnali 1,5 bilionu, tak byste to spáleniště a pár hladových určitě viděl. A velký problém je, že ty peníze byly a teď nejsou :-/

+2/0
22.4.2012 1:02

Paeris Kiran

Re: Virtuální realita

Kdyby ty peníze byly neměli by sme žádný dluh.

0/0
22.4.2012 10:06

SocPredator

Re: Virtuální realita

Asi jste to úplně nepochopil. Ony ty peníze jsou každý rok - HDP. Jenže pak přijde "systém" a přerozdělí je se ztrátou. Jako vrcholek ledovce mohu jmenovan např. Opencard, kde nenávratně zmizela cca miliarda. A ona opravdu byla a není ;-D

0/0
22.4.2012 10:20

Paeris Kiran

Re: Virtuální realita

HDP je nesmysl... stát nemá nad HDP žádnou kontrolu. Jediné relevantní číslo vůči kterému se dá vztahovat státní dluh je množství prostředků které má stát přímo k dispozici... to jest státní rozpočet...

V současnosti to vypadá tak že stát by musel na rok a půl jet zcela zadarmo aby splatit své závazky.

0/0
22.4.2012 10:25

SocPredator

Re: Virtuální realita

HDP kladné = daňový výběr,, ano pro Vás speciálně přístě prostě napíšu státní rozpočet - dělá to cca 1 bilión PLUS!

Vaše poslední věta je fakt, který tu každý gramotný jedinec ví. A co jako? Celé vlákno tu řeším ztracené peníze, chybu v systému. Čemu jste pomohl vysvětlením, že nad HDP nemá stát kontrolu? I to je navíc blbost, protože daňovým systémem HDP stát stejně ovlivňuje. Neděláte vy na MF? Tam to také nechtějí pochopit

0/0
22.4.2012 11:48

Paeris Kiran

Re: Virtuální realita

HDP je naprosto irelevantní číslo pro hospodaření státu. JEdiné co je podstatné je to kolik stát vybere na daních.

A stát se tomu musí přizpůsobit. Pokud peníze nevybere nemůže je utratit. K čemu je 4 procentní růst HDP když se kvůli tomu 4procenta zadlužíme? naprosto k ničemu.

Vyjde lépe aby žádný růst nebyl. to bude stát méně na úředních spravujících dluhy. protože žádné nebude třeba zaměstnat.

0/0
22.4.2012 12:18

SocPredator

Re: Virtuální realita

nechte to plavat. Co tady řešít, že? Stejně to nevyřešíme :-)

0/0
22.4.2012 11:55

Lev_-_z-Rožmitálu

Re: Virtuální realita

to není

navzdory řádění posametových loupežníků

zatím protože to co funguje funguje na dluh

0/0
22.4.2012 1:32

korado

Re: Virtuální realita

Za to, že je tak velký dluh můžou - ne malou měrou ti voliči, kteří se nechali korumpovat zejména ČSSD nízkými daněmi, porodným, pastelkovným a tak dále na které stát  neměl finance. Tak si na to půjčovali od bank za masný úrok.  Nikdo z voličů nebral vážně varování ekonomů, že stát na to nemá, že na daních nevybere tolik, aby si mohl takový hodokvas dovolit a že jednou se to  bude muset zaplatit a ta doba teď nastala

+2/0
22.4.2012 6:17

J.K.S

Re: Virtuální realita

Nízké daně? O jakých nízkých daních to mluvíte? Pokud mě paměť neklame, tak v dobách vlády ČSSD se tzv. pravice, tedy ODS, nechávala slyšet, že naše daňové zatížení je příliš vysoké a že oni ho sníží, jen co je zvolíme. A najednou jsou nízké i ty daně, které byly za vlády ODS ještě zvednuty? Co jsou věci ...

Nejprve je třeba utnout penězovod do kapes kamarádů a příbuzných těch, kdož jsou momentálně u koryta (je jedno, z které strany jsou, zleva, zprava, žádná není čistá), a pak je možné chtít po lidech, aby platili víc. Daně u nás nejsou nízké, ale naši politici a naši manažeři neumějí řídit a spravovat veřejný majetek tak, aby z něho veřejnost něco měla. Jen hrabou, hrabou a hrabou. Kdyby kvůli tomu nehrozilo nebezpečí, že vyhrají komunisté, možná by mě to nezlobilo tolik.

0/0
22.4.2012 8:29

bohemi

Re: Virtuální realita

Dobré ráno, děkuji za diskuzi.

Mladý jsem (snad :) ). Bohužel už ne tak moc, jak vypadám. Závislost na televizi mě přešla a média beru jako jeden z více zdrojů. Když vyjdu ven, vidím spíše zemi bez zájmu. Miliony jednotlivých příběhů, ne politicky orientovanou společnost. O žebráky bohužel zakopávám čím dál častěji. To je téma k dalšímu zamyšlení, protože nežebrají o jídlo, ale o cigaretu či peníze na alkohol. Kdysi jsem několikrát zkusil pokus "nedám Vám peníze, ale koupím rohlíky s paštikou". Zkuste hádat, jak jsem dopadl.

0/0
22.4.2012 8:53

pavsson

Re: Virtuální realita

to ale nejsou žebráci, nýbrž somráci

0/0
22.4.2012 11:22

vlči@ce

...

R^

0/0
22.4.2012 0:40ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.